19
Πεμ, Ιουλ
1 New Articles

Sport News
Typography

Έγιναν γνωστά τα υπο-γκρουπ στην κλήρωση των play off του Europa League και οι πιθανοί αντίπλαοι του Ολυμπιακού, του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού στις 14.00 στη Νιόν.

Ο Ολυμπιακός θα είναι στο πρώτο από τα 4 γκρουπ και στους "ισχυρούς" (όπως και οι άλλοι δύο εκπρόσωποι μας) και θα μάθει πρώτος τον αντίπαλο του. Στους αντιπάλους του υπάρχει η πρωταθλήτρια του Καζακστάν Αστάνα και το πολύωρο ταξίδι, ενώ η Πορτογαλική Αρούκα μοιάζει ο πλέον προσιτός αντίπαλος.

Group 1:

Seeded
1 Genk (BEL)
2 Olympiacos* (GRE)
3 BATE Borisov* (BLR)
4 Midtjylland (DEN)
5 Rapid Wien (AUT)
Unseeded
6 Astana* (KAZ)
7 Osmanlıspor (TUR)
8 Arouca (POR)
9 Lokomotiva Zagreb (CRO)
10 Trenčín* (SVK)

Θα ακολουθήσει ο ΠΑΟΚ στο 2ο γκρουπ και θα θέλει να αποφύγει την πρωταθλήτρια Νορβηγίας (και πρωτοπόρο και εφέτος μετά από 17 αγωνιστικές) Ρόζενμποργκ, που έμεινε εκτός Champions League από τον ΑΠΟΕΛ με τα 3 γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, ενώ η ΑΕΚ Λάρνακας έρχεται με φόρα από την σπουδαία πρόκριση με νίκη 1-0 μέσα στην Μόσχα επί της Σπαρτάκ.

Group 2:

Seeded
1 AZ Alkmaar (NED)
2 PAOK* (GRE)
3 Slovan Liberec (CZE)
4 Saint-Étienne (FRA)
5 Austria Wien (AUT)
Unseeded
6 AEK Larnaca (CYP)
7 Rosenborg* (NOR)
8 Dinamo Tbilisi* (GEO)
9 Vojvodina (SRB)
10 Beitar Jerusalem (ISR)

Η Καμπάλα μπορεί να βρεθεί και πάλι (!) στον δρόμο του Παναθηναϊκού στο 3ο γκρουπ (εκ παραδρομής η UEFA στις λίστες που ανακοίνωσε έβαλε δύο φορές το όνομα της Καραμπάγκ σε 3ο και 4ο γκρουπ, όμως οι πρωταθλήτρια του Καζακστάν είναι στους ισχυσρούς, επομένως ο περυσινός "κακός δαίμονας" του ΠΑΟ είναι στο δικό του γκρουπ), με την Αλβανική Παρτιζάνι να είναι η μοναδική ομάδα, που δεν μπορεί να τον απειλήσει, ενώ και οι υπόλοιπες είναι αντίπαλοι ανταγωνιστικοί.

Group 3:

Seeded
1 Anderlecht* (BEL)
2 West Ham United (ENG)
3 Krasnodar (RUS)
4 Maribor (SVN)
5 Fenerbahçe* (TUR)
6 Panathinaikos (GRE)
Unseeded
7 Qarabağ* (AZE) (Qäbälä)  
8 Slavia Praha (CZE)
9 Brøndby (DEN)
10 Grasshoppers (SUI)
11 Astra Giurgiu* (ROU)
12 Partizani Tirana* (ALB)

Group 4:

Seeded
1 Shakhtar Donetsk* (UKR)
2 Sparta Praha* (CZE)
3 Maccabi Tel-Aviv (ISR)
4 Gent (BEL) 25.000
5 Sassuolo (ITA)
6 Qarabağ* (AZE)
Unseeded
7 Shkëndija (MKD)
8 İstanbul Başakşehir (TUR)
9 IFK Göteborg (SWE)
10 Crvena zvezda* (SRB)
11 SønderjyskE (DEN)
12 Hajduk Split (CRO)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Medlemansokan